Uczniów
Nasza szkoła tętni życiem, z 450 uczniami pragnącymi wiedzy i przygód edukacyjnych na każdym kroku.

Nauczycieli
Zespół 35 wykwalifikowanych nauczycieli to nasz największy skarb, przekazujący mądrość i inspirujący młode umysły.

Kół Zainteresowań
Oferujemy 12 różnorodnych kół zainteresowań, od szachów po robotykę, umożliwiając uczniom rozwijanie pasji poza standardowym programem.

Wygranych konkursów
W ubiegłym roku uczniowie naszej szkoły zdobyli 27 nagród w lokalnych i ogólnopolskich konkursach, potwierdzając nasze zaangażowanie w rozwijanie talentów.
Kroki przez Historię

Początki i Rozwój Naszej Szkoły

Szkoła Podstawowa nr 6 w Kutnie ma bogatą i fascynującą historię, która rozpoczęła się wiele dekad temu. Od skromnych początków, przez lata przekształcała się w nowoczesną placówkę edukacyjną. Każdy etap jej rozwoju świadczy o adaptacji do zmieniających się czasów i potrzeb edukacyjnych społeczności.

Przez lata, szkoła nie tylko rozszerzała swoje mury, ale również program nauczania, dostosowując się do najnowszych metod edukacyjnych. Jej historia jest opowieścią o ciągłym dążeniu do doskonałości w nauczaniu i tworzeniu bezpiecznego, inspirującego środowiska dla pokoleń uczniów.

Nasza Misja

Budowanie Fundamentów Przyszłości

Misja naszej szkoły koncentruje się na holistycznym rozwoju każdego ucznia, kładąc nacisk na wartości takie jak szacunek, odpowiedzialność i ciągła ciekawość. Dążymy do tego, by każdy uczeń wykształcił silne fundamenty wiedzy, umiejętności społecznych oraz zdolności krytycznego myślenia, które będą go wspierać przez całe życie.

Wartości, które promujemy, obejmują otwartość na różnorodność, współpracę i kreatywność. Uważamy, że rozwijanie tych wartości u naszych uczniów nie tylko przyczynia się do ich indywidualnego sukcesu, ale także buduje silniejszą i bardziej zrozumiałą społeczność.

Nasz Dyrektor

Lider i Inspiracja

Nasz Dyrektor, z wieloletnim doświadczeniem pedagogicznym i pasją do edukacji, jest prawdziwym liderem naszej szkolnej społeczności. Jego zaangażowanie w rozwój każdego ucznia, a także innowacyjne podejście do nauczania i zarządzania szkołą, czynią go postacią inspirującą zarówno dla kadry, jak i uczniów. Jego wizja edukacji opiera się na wspieraniu talentów, promowaniu kreatywności i budowaniu silnych relacji w szkolnej społeczności.

Dzięki jego wysiłkom, nasza szkoła nieustannie się rozwija, stając się miejscem, gdzie tradycja spotyka nowoczesność. Dyrektor kładzie duży nacisk na integrację technologii w nauczaniu, jednocześnie pielęgnując wartości szacunku i wzajemnej pomocy. Jego otwartość na zmiany i gotowość do podejmowania wyzwań czynią szkołę dynamicznym i przyjaznym miejscem dla wszystkich.

Sukcesy, które Nas Wyróżniają

Nasza szkoła ma za sobą imponującą historię osiągnięć i wyróżnień, które świadczą o wysokim poziomie edukacji i zaangażowaniu uczniów. Sukcesy w konkursach naukowych, artystycznych i sportowych na poziomie lokalnym, regionalnym, a nawet krajowym, są powodem do dumy dla całej społeczności szkolnej. Nasze wyróżnienia odzwierciedlają zarówno talent, jak i ciężką pracę uczniów oraz nauczycieli.

Każde osiągnięcie jest celebracją naszego podejścia do edukacji, które stawia na rozwój indywidualny i wszechstronność. Od laureatów olimpiad naukowych po zdobywców medali w zawodach sportowych, każde wyróżnienie jest dowodem na to, że nasza szkoła jest miejscem, gdzie uczniowie mogą rozwijać swoje pasje i osiągać sukcesy.