Drużyny Sportowe

Duma Naszej Szkoły

Nasza szkoła szczyci się aktywnym i dynamicznym programem sportowym, z różnorodnymi drużynami uczestniczącymi w lokalnych i regionalnych zawodach. Dzięki współpracy z doświadczonymi trenerami, nasi uczniowie mają okazję rozwijać swoje umiejętności sportowe, ucząc się jednocześnie pracy zespołowej, dyscypliny i ducha rywalizacji.

Drużyna Piłkarska "Strzelcy Bramkowi"

Nasza drużyna piłkarska, regularnie zajmująca czołowe miejsca w turniejach, wyróżnia się znakomitą grą zespołową. Uczniowie interesujący się dołączeniem, powinni skontaktować się z trenerem piłki nożnej, Panem Kowalskim, który jest dostępny po lekcjach w poniedziałki i środy.

Drużyna Siatkówki "Asy Bloku"

Drużyna siatkówki, znana z dynamicznych meczów i świetnej koordynacji, ma na swoim koncie liczne sukcesy. Aby dołączyć, należy umówić się na spotkanie z trenerką siatkówki, Panią Nowak, dostępną w szkole we wtorki i czwartki po południu.

Sekcja Lekkoatletyczna "Sprinterzy i Skoczkowie"

Nasza sekcja lekkoatletyczna, zbierająca laury w konkurencjach biegowych i skokach, zaprasza do udziału ambitnych sportowców. Zainteresowani mogą zgłaszać się do trenera lekkoatletyki, Pana Jankowskiego, dostępnego w szkole w piątki po zajęciach.

Dynamiczne i Zróżnicowane

Zajęcia Wychowania Fizycznego

Nasze zajęcia wychowania fizycznego (WF) skupiają się na promowaniu zdrowego stylu życia i aktywności fizycznej wśród uczniów. Program WF jest zaprojektowany tak, aby dostarczać różnorodne doświadczenia, od tradycyjnych gier zespołowych po nowoczesne formy aktywności, takie jak aerobik czy zajęcia fitness. Nasz nacisk na różnorodność zapewnia, że każdy uczeń znajdzie coś dla siebie, niezależnie od indywidualnych preferencji czy zdolności fizycznych.

Kluczowym aspektem naszych zajęć jest rozwijanie umiejętności współpracy, koordynacji i wytrzymałości, a także promowanie zdrowej rywalizacji. Nauczyciele WF stawiają na angażujące metody nauczania, które motywują uczniów do regularnego uprawiania sportu i dbania o własne zdrowie. Oprócz standardowych zajęć, organizujemy różne wydarzenia sportowe, które integrują społeczność szkolną i podkreślają wagę aktywności fizycznej w codziennym życiu.

Sportowe Wydarzenia i Turnieje

Arena Naszych Talentów

W naszej szkole regularnie organizujemy różnorodne wydarzenia i turnieje sportowe, które są nie tylko okazją do zdrowej rywalizacji, ale także momentem integracji społeczności szkolnej. Wydarzenia te obejmują różne dyscypliny, od piłki nożnej, przez siatkówkę, aż po lekkoatletykę, dając szansę uczniom na prezentację swoich umiejętności i pasji. Turnieje międzyszkolne, w których bierzemy udział, to nie tylko doskonała okazja do zdobycia doświadczenia sportowego, ale też sposób na budowanie relacji z innymi szkołami i wspólnotami.

Każde wydarzenie sportowe w naszej szkole jest starannie przygotowywane, by zapewnić bezpieczeństwo i fair play. Nasi nauczyciele i trenerzy dbają o to, aby wszyscy uczestnicy czuli się docenieni i mieli równą szansę na wykazanie się. Ponadto, kładziemy duży nacisk na rozwijanie ducha zespołowego i wspieranie się nawzajem, co jest ważną częścią naszej kultury szkolnej. W naszym kalendarzu znajdują się także specjalne wydarzenia, takie jak dni sportu, gdzie cała społeczność szkolna może wziąć udział w zabawach i konkurencjach, podkreślając wagę aktywności fizycznej i zdrowego trybu życia.